Nega lepote


Budite lepi...
Budite negovani...
Budite zadovoljni sobom...

Masaža

Masaža je jedan od najprirodnijih načina da se ceo organizam dovede u harmoniju. Prilikom masaže nadražuju se receptori na koži i potkožnom tkivu, kao efekat mehaničkog delovanja a isto tako se indirektnim delovanjem, odnosno refleksnim putevima utiče na buđenje celog organizma.
To znači da masaža odlično deluje na naše zdravlje: opuštanje celog tela, ublažavanje hroničnog bola, poboljšanje cirkulacije, eliminacije toksina iz otganizma, poboljšanje sna, smanjenje napetosti i stresa, poboljšava imunitet, poboljšava koncentraciju, zateže kožu, opušta mišiće, podstiče probavu.

Znate li već sve o masaži?


U našem telu, krv opskrbljuje mišiće sa svime što je neophodno za normalnu funkciju. Masaža povećava cirkulaciju krvi po telu, što znači da donosi više kiseonika a odnosi više štetnih stvari iz naših stanica. Upravo je to najveća korist masaže.
Ujedno, masažom možemo pomoći bolnim mišićima i zglobovima, kao i da povećamo gipkost kože i tela, tonirati mišiće, pospešiti otpornost organizma, delovati antistresno.
Masaža nije samo očaravajuća relaksacija. To je također preventivna metoda protiv nakupljanja stresa i za olakšavanje emotivne i fizičke napetosti. Mišići napunjeni kiseonikom i relaksirani od ruku terapeuta, zahvalno će vam ‘odgovoriti’ smanjenom napetošću, telo će ‘uživati’ u novoj količini zdrave energije, sve će vas to učiniti manje umornima te spremnima za nove poslovne i druge obveze.





Masaža je generalno rečeno svaki oblik pritiskanja, trljanja i manipulacije kožom, mišićima i tetivama. Maseri koriste prste na rukama ruke, ali često i podlaktice, laktove pa čak i stopala. Ovako široka definica ostavlja i prostora za mnogobrojne tehnike što u stvarnosti i jeste slučaj. Nekako su se u prakci izdvojile najčešće 4 vrste masaža, a one koje ne spomenemo najčešće se mogu svrstati u neku od ovih grupa:
1. švedska masaža – to je ono što mi najčešće nazivamo relax masaža, a praktično podrazumeva lagani pritisak i široke kružne pokrete; cilj ove masaže je pre svega opuštanje.
2. masaža dubokih tkiva – ova vrsta masaže podrazumevajači pritisak i kraće pokrete u cilju masaže mišića i vezivnog tkiva; najčešće se koristi nakon povreda.
3. sportska masaža – iako po tehnici slična švedskoj i drugim relax masažama, sportska masaža je nešto intenzivija i cilj joj je oporavak sportista; koristi se nakon povrede ili kao prevencija povreda;
4. masaža osetljivih mesta – ova masaža ima naviše definicija ali najčešće podrazumeva masažu napetih delova tela a po istočnjačkim pravilima i pritisak na takozvano cubo tčake (tačke akupresure).